NCF:n websivut uudistuvat

NCF:n web-sivut luotiin N-mittakaavan pienoisrautatieyhteisöksi netissä jo vuonna 2007. Sivujen foorumi on kautta vuosien ollut suosittu N-mittakaavan tapaamispaikka, mutta 15 vuodessa on aika ajanut ohi silloisista teknisistä ratkaisuista ja foorumitkin ovat hiljentyneet. Sen vuoksi on jo jonkin aikaa suunniteltu yhdistyksen Internet-strategiaan muutosta, jotta pystytään vastaamaan harrastajien toiveisiin ja odotuksiin tänä aikana.

Pyrimme uusien sivujen kautta aiempaa aktiivisempaan sisällöntuottamiseen ja helpompaan vuorovaikutukseen sivujen kävijöiden kanssa, jotta tämä jäsentemme ja sivujen muidenkin kävijöiden N- ja Z-mittakaavojen harrastusyhteisö tuo lisäarvoa jokaisen pienoisrautatieharrastukseen. Sivujen painopiste on blogi-tyyppinen ja kävijämme voivatkin odottaa monenlaista kiinnostavaa pienoisrautatiesisältöä niin Suomesta kuin muualtakin.

Tervetuloa uusille sivuillemme!

N Club Finland ry.

PS. Rakennustöiden vuoksi sivuilla kypärän käyttö suositeltavaa.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *